loading

Yüz - Boyun Germe

Günümüzde kadınlar kadar erkeklerin de tercih ettiği operasyonlardan birisidir. Yaş alma ve genetik faktörlerle sarkan ve elastiğini kaybeden cilt yüz germe boyun germe işlemleriyle gençleşir ve daha sağlıklı dinç bir görünüm sağlar.

Ameliyat olmadan yapılan yüz germe işlemlerinin kalıcılık süresi kısadır. Kişi işlemleri tekrar etmek zorunda kalabilir ya da bir sonuç alamayabilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır. Sarkmış deri alınarak germe işlemi yapılır. Yüz germe işleminde kesi izleri kulak arkasına, boyun germede ise çene altına gizlenerek yüz üstünde herhangi bir iz kalmadan işlem yapılır.

Bu ameliyatta en önemli faktör hastanın iyileşme sırasında kesinlikle sigara içmemesidir. Sigara içen hastalarda iyileşme süresi uzar ve enfeksiyon riski artarak ciltte nekroza kadar gidecek hasar verebilir. 1-2 gün hastane yatışından sonra 4-6 hafta özel korse kullanımı ameliyat sonrası en önemli süreçlerden birisidir. İlk birkaç hafta ciltte morluk ve ödemlere bağlı şişlikler oluşacaktır.

Şişlik ve ödem oluşumunun azaltılması için ameliyattan sonra 2 gün yüzle tam temas etmeden yarım saat arayla buz uygulaması gerekmektedir. Kesin sonuçların elde edilmesi 3-6 ayı bulabilmektedir. Bu işlemin kalıcılığı kişinin genetik faktörüne ve yaşına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Yüz germe ile beraber alın germe ve temporal kaş kaldırma işlemleri de yapılabilir. Bu işlemlerin de kesi hattı saç derisine gizlenir. Jawline yapılarak hastanın çene hattı keskinleşir. Çene implantı ve yağ enjeksiyonuyla çene ucu düzeltilir. Bişektomiyle beraber yanaklarda incelme sağlanabilir. Hastaların tam anlamıyla istediği sonuca ulaşması için yapılacak işlemlerin tek ameliyatta kombine edilmesi memnuniyeti arttırır.