loading

Kadın Doğum

Batman Dünya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümleri’nde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğuna erişmesine yardımcı olunmakta ve sağlıklı nesiller için çaba sarfedilmektedir.

 • Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümleri’nde genel kadın sağlığı, menopoz-osteoporoz, gebelik takibi, riskli gebeliklerin izleme, yardımcı üreme teknikleri ile kadınlık organları kanserleri gibi bir çok alanda hizmet verilmektedir.

  Bu hizmetleri planlarken hastalığın ortaya çıkmadan önce önüne geçilmesinin bilinciyle kadın ve aile sağlığı için önemli olan pratik bilgiler paylaşılmaktadır.

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümleri’nde hizmetler, diğer departmanlarla işbirliği içinde çalışan, konularında uzman hekimler tarafından yürütülmektedir.

   

  Jinekolojik Endokrinoloji, Menopoz tanı, tedavi ve takipleri, Hormon Bozuklukları tedavileri ile ilgilenen diğer alt bölümümüzdür.

   

  Üreme sorunları ve kısırlık problemleri konularında uzman doktor ve eğitimli personeli bünyesinde barındıran Üreme Sağlığı Merkezi’nde tüp bebek uygulamasına kadar olan tüm aşamalarda yardımcı olunmaktadır. Androloji Ünitesi’nde ise erkek üreme sağlığına yönelik tanısal değerlendirmeler ve aşılama işlemleri yapılmaktadır.

   

  Verilen Hizmetler

  Kadın hastalıkları muayenesi
  Gebe muayenesi
  Doğum sonrası kontrol muayenesi
  Ultrasonografi
  Gebelerin ultrasonografik incelemeleri
  Gebelikte doppler ultrasonografi incelemeleri
  Gebelere uygulanan testler
  Doğum
  Pap test (servikal yayma)
  Kolposkopi ve biyopsiler
  Endometriyal biyopsi
  Laparoskopi
  Histeroskopi
  Histerosalpingografi (HSG)
  Rahim içi araç (RİA) takılması
  Günlük cerrahi işlemler

  Tüm kadınsal kanser ameliyatları 

  3-4 üzeri sezeyan doğumlar

Bölüm Doktorlarımız