loading

ÖZEL BATMAN DÜNYA HASTANESİ

2007 yılında kurulan hastanemiz 16.000 m2 kapalı alanda 66’sı yoğun bakım olmak üzere 193 servis yatağı ile hizmet vermekte olup bunlara ek olarak 48 Yeni Doğan Yoğun Bakım Kuvözümüz ve 10 adet Onkoloji hasta koltuğumuz bulunmaktadır. Hastanemiz son teknoloji ile donatılmıştır ve “hasta odaklı hizmet” anlayışını benimsemektedir.

Özel Batman Dünya Hastanesinde; 42 hekim ve yaklaşık 370 personel ile; Acil, Anestezi ve Reanimasyon, Beyin Cerrahi, Cildiye, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi Diyetisyen, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Gastroenterohepatolji, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Radyoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Üroloji, Diş Kliniği ve Güzellik Merkezi birimleri ile güler yüzlü sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Girişimsel radyoloji (DSA Anjiyografi, İİAB), Bilgisayarlı Tomografi (128 kesitli), MR (1,5 Tesla), Mammografi, Kemik dansitometri, Panoramik Diş Röntgen, 4D USG, Girişimsel Kardiyoloji/Kateter Laboratuvarı, ESWL, ESWT, EEG, EMG, Uyku Laboratuvarı, Bronkoskopi (fleksibl, rijit), Endoskopi, Kolonoskopi, ERCP, ESD, EMR, EUS, Siemens Artis Zee Floor Anjio Cihazı, Hemoroid lazer, Hemodiyaliz Cihazı, Sanal Anjio, Biyokimya, Hormon, Hematoloji, İmmünoloji, Seroloji, Mikrobiyoloji ve Patoloji Laboratuvarları, Hi-flow, Excimer Laser, 3D Renkli Ultrason, Fizik Tedavi BTL Yüksek Yoğunluklu Lazer Cihazı, Ürodinami ve Üroflowmetre, OCT &FFA Kombine, Hipotermi ile ileri tanısal ve girişimsel hizmetler verilmektedir.

Ocak 2023 yılından bu yana Tıbbi Onkoloji Bölümü, kanser tedavisindeki gelişmeleri takip eden ve güncel tedavi yöntemlerini uygulayan bir kliniktir. Bilimsel verilere dayalı en güncel kemoterapi, immünolojik/biyolojik tedavi, hormon tedavisi ve diğer hedefe yönelik tedavi (akıllı ilaç) uygulamaları deneyimli bir ekip tarafından hastanemizde uygulanmaktadır. Tıbbi Onkoloji Bölümü’nde Tedavi ve Takibi Yapılan Kanserler: Meme Kanseri, Akciğer Kanseri, Kolon Kanseri, Mide-pankreas kanserleri, Yumurtalık, endometrium ve rahim ağzı kanseri, Prostat Kanseri, Mesane kanseri, Testis kanseri tedavisinde hizmet vermektedir.

Excimer Lazer 2020 yılından bu yana, gözün üç boyutlu haritasını detaylı olarak çıkaran wavedront teknolojisinin birlikte kullanıldığı kişiye özel bir tedavi yönetimi olup 18-45 yaş arasında ki hastalarımıza uygulanmaktadır.

Ayrıca hastanemizin kuruluşundan bu yana bölgemizde Anesteziyoloji ve Reanimasyon branşında akupunktur ve algoloji hizmeti vermekteyiz.

TPN Ünitesi

Bölgenin tek TPN Ünitesi olmanın gururu ile verilen hizmetlerimiz;

 • Total parenteral nütrisyon (TPN); prematüre bebekler ve ağızdan beslenmesi mümkün olmayan hastalarda, hasta için gerekli temel besin maddelerinin (karbonhidrat, protein, yağ, elektrolit, vitaminler, eser elementler) damar içinde verilmesi yöntemidir.
 • Total Parental Beslenme (TPN), çocuk ve yetişkinlerde gerekli besin desteğinin sağlanması amacıyla her hastanın günlük ihtiyacına göre hesaplanarak son derece steril şartlarda hazırlanmaktadır.
 • TPN ÜNİTESİ: Hastaneye çeşitli hastalıklar nedeniyle yatmış olan hastalarda yetersiz beslenme veya yetersiz beslenme riskini tespit etmek ve tespit edildikten sonra bu hastalara beslenme destek planı oluşturmak, parenteral nütrisyonla (besin öğelerinin damar yoluyla verilmesi).

Bilimsel gelişmeler ve yeni uygulamalar ışığında, hasta ve çalışan güvenliğini ve memnuniyetini önemseyen, mesleki bilgi ve beceri ile donatılmış, sağlığın korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesinde bütüncül yaklaşımı benimsemiş sağlık profesyonelleri ile ulusal ve uluslararası kalitede sağlık hizmeti sunmak.

Vizyonumuz; Uluslararası alanında modern tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki uygulamaları takip ederek uzmanlaştığımız her alanda, bölgemize ve ülkemize sunduğumuz hizmetin bilimselliği ve kalitesi ile ilkleri gerçekleştirmeye, vermiş olduğumuz tüm hizmetlerin daha iyi olmasını hedefleyen uluslararası bir hizmet vermektir.

 • Amacımız; uluslararası kalite standartlarında, en üst düzeyde hizmet veren ve tıbbi kadronun en iyilerinin çalıştığı bir hastane olmaktır.
 • Dürüstlük
 • Bilimsellik
 • Araştırmacılık
 • Hoşgörü
 • Takım ruhu
 • Yenilikleri Takip Etme
 • Sorumluluk
 • Duyarlılık
 • Eşitlik

Bilimsel gelişmeler ve yeni uygulamalar ışığında, hasta ve çalışan güvenliğini ve memnuniyetini önemseyen, mesleki bilgi ve beceri ile donatılmış, sağlığın korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesinde bütüncül yaklaşımı benimsemiş sağlık profesyonelleri ile ulusal ve uluslar arası kalitede sağlık hizmeti sunmak.

 

Uluslararası alanında modern tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki uygulamaları takip ederek uzmanlaştığımız her alanda, bölgemize ve ülkemize sunduğumuz hizmetin bilimselliği ve kalitesi ile ilkleri gerçekleştirmeye, vermiş olduğumuz tüm hizmetlerin daha iyi olmasını hedefleyen uluslararasıbir hizmet vermektir.

 

 • Hastanemizden hizmet alan ayaktan ve yatan hastaların memnuniyetlerini arttırmak(%90 ve üzeri).
 • Hastanelerde özellikle Yoğun Bakımlarda gerçekleşen mortalite oranlarını APACHE II beklenen oranlarının altında tutmak.
 • SKS kalite puanını 90 ve üzerine çıkarmak.
 • Hasta ve çalışan güvenliğini tehdit eden olay bildirim düzeylerini belirleyerek olay bildirimlerini % 90’a çıkarmak.
 • Hastane bilgisayar otomasyon sistemini güçlendirmek. Verilerin tamamını yedeklemek.
 • Elektrik, su, ilaç sarf malzemelerinde daha yüksek verimlilik sağlamak.
Hastanemizden
Son Gelişmeler