loading

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları

Hastanemizde, çocuklar için özel tasarlanmış ve ileri teknoloji ile donatılmış  poliklinik,  acil, yataklı servis, bebek odası ve yeni doğan yoğun bakım  alanlarında, tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmet verilmektedir. Çocuğunuzun doğumundan itibaren gerekli tüm sağlam çocuk takipleri ve lüzumu halinde tedavileri hem ayaktan hem de yatarak yapılabilmektedir.

Polikliniğimizde sağlam çocuk takibi, aşılama, büyüme ve gelişmenin değerlendirilmesi, çocuk fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişiminin değerlendirilmesi, hastalıkların tanı ve tedavisi uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yenidoğan Ünitesi” hastanemizde doğum yapmış bebeklere hizmet vermektedir. Bebek dostu hastane ünvanına sahip hastanemizde yenidoğan bebekler ilk muayeneleri ve bakımları yapıldıktan hemen sonra en geç 1 saat içinde anne yanına emzirmeye götürülmektedir. Anne sütü alabilmeleri için anne yanında bırakılan bebeklerin bakımları bebek odasında yapılmaktadır. Bebeğin taburcu olacağı gün, anne ve babaya yenidoğan bakımı eğitimi verilmektedir. Ayrıca tüm yenidoğan bebeklerimizden topuktan alınan kan örneğinde metabolik hastalık ve hipotiroidi taraması yapılır, işitme testi uygulanır.

“Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi” prematüre veya problemli doğabilecek tüm yenidoğan bebeklere gereken yaşamsal desteğin ve bakımın verilebileceği en modern donanıma sahiptir. Tecrübeli doktor ve yoğun bakım hemşirelerinden oluşan ekip bebeklere gereken tüm özen ve bakımı vermektedir.

Bölüm Doktorlarımız