Bilgi Edinme

BUZDOLABI Her hasta odamızda mini buzdolabı bulunmaktadır.Buzdolabı kapağının açık bırakılmaması ve içine koku yapabilecek yiyecekler konulmaması gerekmektedir. İNTERNET BAĞLANTISI Bütün hasta odalarımızda kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır. Bilgisayarınız için bilgi işlem merkezinden gerekli bağlantı bilgilerini alarak hastanemizin her bölümünde internete rahatça bağlanabilirsiniz. KAFETERYA Hastane kafeteryamız,07:00-23:00 saatleri arası hizmet sunmaktadır. Kafeteryamızdan yiyecek,içecek gereksinimlerinizi karşılayabilir,refakatçilerinizi ağırlayabilirsiniz. SİGARA Hastalarımızın ve ziyaretçilerimizin sağlığı açısından hastane ortamında sigara içmek kesinlikle yasaktır. İBADETHANE İbadet için 1. katta tüm hasta ve yakınlarının kullanabileceği,kadınlar ve erkekler için ayrı ibadethaneler bulunmaktadır. GÜVENLİK Sizlerin güvenliği bizim için çok önemlidir. Güvenliğiniz için bina içinde 24 saat güvenlik personeli bulunmaktadır. -Hastane içine sokulan paketlerin kontrolünde -Hastane danışma birimine bırakılan paketlerin kontrolü -Hastane içinde gerektiği zaman kimlik kontrolü yapılmasında yardımcı olmanızı rica ederiz. -Kişisel eşyaların, değerli evrak ve belgelerin sahipsiz bırakılmamasını ve özel eşyalarınızın sizin sorumluluğunuzda olduğunu belirtmek isteriz. KAMERALAR Hastane içinde güvenlik görevlilerimiz 24 saat süresince güvenlik kameralarından hastanenin genelini izlemekte, görüntüleri kaydetmektedir. HASTA TABURCU İŞLEMLERİ Doktorunuz tarafından taburcu olmanıza karar verilerek işlemleriniz kat sorumlu hemşire tarafından başlatılır.Muhasebe işlemleriniz tamamlandıktan sonra ödeme için zemin katta bulunan vezneye ödeme yapabilirsiniz.Yapılan tetkik ve tedavi belgelerinizi yatan hasta katlarımızda görev yapmakta olan tıbbi sekreter personelimizden isteyebilirsiniz. Hastalığınıza göre yatış süresini geçireceğiniz operasyonunuzun ücretini,kurum ile anlaşmanız konusundaki tüm bilgileri 7 gün 24 saat bilgi alabilirsiniz. ÖNERİ VE ŞİKAYETLERİNİZ Hastanemiz veya hastane personelimizden memnuniyetsizliğinizi öğrenmeye ve önerileriniz doğrultusunda düzeltmeye hazırız.Hizmetlerimiz ile ilgili öneri ve şikayetlerinizi zemin katta bulunan Halkla İlişkiler ve Hasta Hakları birimine bildirebilir yada şikayet ve öneri kutularına yazılı olarak bırakabilirsiniz. SAĞLIKLI YARINLAR DİLEĞİMİZLE.
ervise giriş yaptığınız andan itibaren güler yüzlü sağlık personellerimiz tarafından size odanıza kadar eşlik edilecektir. Odalarımız hastalarımızın ve refakatçilerimizin tüm gereksinimlerini karşılayacak şekilde olup;hemşire çağrı cihazı,kumandalı hasta yatağı,tv,buzdolabı,banyo,elbise dolabı,klima,telefon ve refakatçiler için açılır koltuklar bulunmaktadır. Odalardaki boş yataklara her an hasta gelebileceğinden lütfen oturmayınız.Hastanızın sağlığı için odanızın düzeni ve temizliği için lütfen hizmetli personellerimize yardımcı olunuz.Elektrik,su,tv ve klimaları gereksiz yere açık bırakmayınız.
Ziyaret Gün ve Saatleri: · Hastanemizde haftanın her günü hastalar ziyaret edilebilir. · Hasta ziyaretleri hastanemiz kliniklerinde 08.00-10.00, 12.00-14.00 ve 18.00-21.00 saatleri arasında gerçekleştirilebilir. · Hastanemizin yoğun bakım ünitelerinde hasta ziyaretleri doktor izni ile ve sağlıkçıların refakatinde, belirlenecek saatlerde günde 2 kez gerçekleştirilebilir.
Ziyaretçilerin uyması gereken kurallar: · Görevlilerin talimatlarına uyulmalıdır. · Ziyaret süreleri kısa tutulmalıdır. · Hem hasta hem de ziyaretçilerin sağlığı açısından kesinlikle hasta yatağına oturulmamalıdır. · Kesinlikle sigara içilmemelidir. · 0–16 yaş çocukları ziyarete getirilmemelidir. · Ziyaretçiler tarafından hastalara dergi ve kitap gibi hediyeler getirilebilir, canlı çiçek, yiyecek ve içecek getirilmemelidir. · Yerlere çöp atılmamalıdır. Özellikli bölümlerde yatan hastalara yapılacak ziyaretlerde uyulması gereken kurallar: · Özellikli bölümlerde yatan hastalar ancak doktorun onayı ile gerçekleştirilebilir. · Hasta ziyaretlerinde hastanemiz görevlileri tarafından verilecek koruyucu giysiler giyilmelidir. · Ziyaret öncesinde sağlık personelinin direktifleri doğrultusunda gerekli hijyen önlemleri alınmalıdır. · Ziyaretler sağlık personeli refakatinde gerçekleşecektir. · Görevlilerin talimatlarına uygun hareket edilmelidir.

İletişim

Çamlıtepe Mahallesi, T.P.A.O Bulvarı No:184 Merkez/Batman
iletisim@obdh.com.tr
444 99 72 / Faks: 0488 221 18 88
Instagram Paylaşımları
Sosyal Medya Hesaplarımız
whatsapp