Haberler

Tüm Haberler

Dünya Hastanesi Beyin Cerrahide Başarılarına Devam Ediyor...

24.10.2017

          Ahmet AKAY(16 yaş) isimli hasta Özel Batman Dünya Hastanesi Beyin Cerrahi Polikliniğine tekerlekli sandalyede yürüyemez vaziyette başvurdu.

          Beyin ve Sinir Cerrahi Op. Dr. Oğuz ÖZEL tarafından muayenesi, tahlil ve tetkikleri yapılan hastanın sırtında 40x40 cm ebadında dev bir kitle olduğu, ameliyat olması gerektiği ve ameliyatın riskleri anlatıldı. Hasta yakınları hastalarını birçok merkeze götürdüklerini fakat ameliyatın riskli olması ve hastanın felç olma riskinden dolayı ameliyat etmediklerini belirtti.

          Hasta yıllardır sırt üstü yatamamış ve genel durumu çok kötüydü hasta yakınlarının kararı doğrultusunda Beyin ve Sinir cerrahı Op. Dr. Oğuz ÖZEL tarafından hasta ameliyata alındı. 2,5 saat süren başarılı ameliyat sonrası hasta servise alındı. Ameliyattan sonra ilk defa hasta sırt üstü yattı. Ertesi gün hasta yürütüldü. Genel durumu iyi olması üzerine şifa ile taburcu edildi. 

          Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Oğuz ÖZEL; hastanın ve hasta yakınlarının yüzlerindeki mutluluğun görülmeye değer olduğunu, bu tip hastaların burada sıkıntısız bir şekilde ameliyat edilmesi ve hastaların şifa ile taburcu olması bölge hastalarının başka bir yerde ameliyata gerek kalmadan bu tür ameliyatları burada olmasının Özel Batman Dünya Hastanesi içinde mutluluk verici olduğunu belirtti.

 


Facebookta Paylaş Tweetle